19 listopada 2020 (czwartek) godz. 18:00

XLIV Spotkanie z Historią u Hoffmana: Zamek w Więcborku, którego nie ma

Andrzej Zebrzydowski herbu Radwan (1496–1560) był kolejno biskupem kamienieckim, chełmskim, włocławskim i krakowskim, człowiekiem o nieograniczonych wręcz możliwościach finansowych. Urodził się w krajeńskim Więcborku, gdzie też spędził schyłkowe lata swego życia. Lubił budować, toteż w wielu miejscowościach pozostawił po sobie budowle, które wzniósł od podstaw albo przebudował, w tym zamek w rodzinnym Więcborku. Renesansowa ta rezydencja była jego dziełem, powiększanym etapami do XVII stulecia przez kolejnych przedstawicieli więcborskich Zebrzydowskich. Zamek Zebrzydowskich został rozebrany w XIX wieku, lecz dzięki rysunkom archiwalnym i badaniom wykopaliskowym sporo o nim wiadomo. Na podróż w czasie do dawnego Więcborka zaprasza wybitny archeolog, Robert Grochowski, wsławiony odkryciem złotego skarbu bydgoskiego. 

Na wykład Roberta Grochowskiego zapraszamy wyłącznie online. Wideo z prelekcją zostanie opublikowane na stronie www, serwisie Youtube i profilu Facebook.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego