11 czerwca 2021 (piątek) godz. 12:00

XVII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu” – finał

W piątek, 11 czerwca 2021 roku, w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się z udziałem laureatów i zaproszonych gości uroczysta gala XVII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu”. Tegoroczna edycja konkursu organizowanego przez KPCK odbywała się pod hasłem „Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia” i tradycyjnie objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Piotra Całbeckiego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marka Gralika oraz medialnym – Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy. Od dwóch lat partnerem KPCK w działaniach edukacyjnych jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Podczas finału wręczone zostaną nagrody sfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a przyznane przez jury pod przewodnictwem Elżbiety Dygaszewicz kierownik bydgoskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu.

Jury przyznało 3 nagrody główne oraz 10 równorzędnych  wyróżnień w dwóch kategoriach: za tekst i fotografie, a także nagrodę specjalną Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za zaangażowanie nauczycieli i poziom merytoryczny dla jednej ze szkół. Ponadto nagrody specjalne ufundowali patroni konkursu, a Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli nagrodzi trzech nauczycieli.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w szczególnych warunkach zdalnej pracy szkół i instytucji kultury. Na szczęście nie wpłynęło to na jakość prac, bo pomimo znacznych ograniczeń uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Co ważne, wśród nagrodzonych są uczniowie z całego regionu kujawsko-pomorskiego.

Galę finałową uświetni koncert w wykonaniu Mai Wlazły, absolwentki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Wstęp wyłącznie na zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego