26 listopada 2019 (wtorek) godz. 18:00

XXXIV Spotkanie z historią u Hoffmana: Jeszcze cmentarz, czy już park ? Refleksje na temat Parku Ludowego

Cmentarz ewangelicki przy dzisiejszej ul. Jagiellońskiej założony w l. 70. XVIII w. i zamieniony w l. 50. XX w. na miejsce rekreacji to ważny punkt na mapie Bydgoszczy, głęboko zakorzeniony w historii miasta. Badania archeologiczno-ekshumacyjne prowadzone od grudnia 2017 roku na terenie Parku Witosa dostarczyły szeregu cennych wiadomości dotyczących funkcjonującej tutaj nekropolii. Wiążą się one z obrządkiem pogrzebowym, rozplanowaniem cmentarza oraz lokalizacją i konstrukcją obiektów architektury funeralnej. Wyniki prac archeologicznych wzbogaciła kwerenda historyczna, obejmująca zasób dokumentów pisanych oraz źródła kartograficzne i ikonograficzne.

26 listopada 2019, o godz. 18.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, refleksjami na temat badań wykonywanych w trakcie rewitalizacji Parku Ludowego im. Wincentego Witosa w Bydgoszczy podzieli się bydgoski archeolog Robert Grochowski. Kierował on zespołem wydobywającym z zapomnienia tajemnice dawnego cmentarza a obecnego parku. Wstęp wolny.

 

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego