2 listopada 2021 (wtorek) godz. 18:00

Zaduszki Jazzowe – Biskupski / Nadolny / Wojciechowski

Filip Wojciechowski (fortepian), Grzegorz Nadolny (kontrabas) i Piotr Biskupski (perkusja) zapraszają na przepełnioną nostalgią muzyczną opowieść. Koncert odbędzie się w Salonie Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.  Bilety w cenie 15 zł do nabycia w siedzibie KPCK oraz na www.biletyna.pl.

Piotr Biskupski, perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Jerzego Zgodzińskiego. Laureat konkursów jazzowych (Złota Tarka, Jazz nad Odrą). Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, wokalistkami takimi jak Hanna Banaszak, Edyta Geppert, Kasia Kowalska oraz wieloma artystami zagranicznymi. Od lat współpracuje z Włodzimierzem Nahornym, Januszem Stroblem, Mariuszem Bogdanowiczem, Filipem Wojciechowskim i Krzysztofem Herdzinem. Nagrał ponad czterdzieści płyt, jest autorem dwóch podręczników perkusyjnych. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, pełni funkcję kierownika Katedry jazzu. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Regularnie pisuje artykuły do fachowych pism muzycznych m.in. „Top Drummer”, „Muzyk” i „Perkusista”. Odzn   aczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej „Gloria Artis”.

Grzegorz Nadolny, kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie kontrabasu dr. Zbigniewa Wrombla. Stale współpracuje z czołówką polskich muzyków, nie tylko jazzowych, współdziałał też z licznymi wykonawcami z zagranicy, jak m.in. Dirk Engelhard, Uli Orth, Marque Lowenthal, David Gołoszczokin. Sam uprawia muzykę, która stoi na pograniczu różnych stylów, posiadającą jednak silny jazzowy rdzeń. Oprócz muzykowania zajmuje się pracą pedagogiczną i edukacyjną. Jest m.in. autorem cyklu koncertów prezentujących dokonania środowiska akademickiego pt: „Bydgoska Akademia Jazzu”. Zajmuje się także publicystyką kulturalną na łamach bydgoskich gazet i czasopism.

Filip Wojciechowski, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Laureat konkursów pianistycznych m.in.: w Paryżu, Darmstad oraz Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Stypendysta m.in. Ministerstwa Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. Chopina w Warszawie, firmy Yamaha. Jest również uznanym pianistą jazzowym. Swoje pierwsze znaczące sukcesy odnosił w zespole Central Heating Trio, z którym zdobył wiele nagród na konkursach jazzowych, m.in. na „Jazz Juniors” czy „Pomorskiej Jesieni Jazzowej”. Występował również w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, Garego Guthmana, z Krzesimirem Dębskim oraz Richardem Galliano.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01