28 sierpnia 2024 (środa) godz. 18:00

…i żeby się spotkać i pogadać: Tak po prostu być, czyli praktyka obecności i rola oddechu  – spotkanie z Danutą Milewską

Integrująca obecność to praktyka opierająca się na prostym założeniu: gdy wchodzisz w kontakt ze sobą poprzez trzy ośrodki – myśli, emocje oraz ciało – i gdy dzięki temu jesteś świadomie obecna/y z tym, co dzieje się w danej chwili, możesz zobaczyć, jaką żyjesz iluzją i zdecydować, czy chcesz doświadczać tego, co jest. 

– Praktyka integrowania oddechem i integrującej obecności to zdolność patrzenia w kierunku siebie i swojej mocy. Czy doświadczają Cię chwile trudne, stresujące, kryzysowe, czy lekkie, radosne i przyjemne, zawsze możesz wybrać być w obecności z tym, co się w danym momencie dzieje. Być ze sobą, z tym, co jest i co czuję, to jedna z najważniejszych podróży życia. To wewnętrzna ścieżka do tego, kim prawdziwie jesteś: Miłością, Wolnością, Spokojem – podkreśla Danuta Milewska.

Zapraszamy na spotkanie z elementami warsztatu pogłębiającego świadomość oddechu na co dzień, by móc zmieniać jakośc swojego życia. Porozmawiamy przy tym o korelacji IO z mindfulness, czyli praktyką uważności i wymienimy tytułami książek, po które warto sięgnąć.

Prowadzenie:  Alicja Dużyk

Danuta Milewska – praktyk obecności i integracji oddechem, artystka, pisarka, kuratorka sztuki związana z Galerią Miejską bwa w Bydgoszczy oraz Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju My Ally.

wstęp wolny


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01