29 lutego 2024 (czwartek) godz. 18:00

…i żeby się spotkać i pogadać: Rola samoakceptacji i zrozumienia w psychoterapii z nurtu Gestalt – spotkanie z Karoliną Kasprzak

Prowadzenie: Alicja Dużyk

Karolina Kasprzak – kulturoznawczyni, pedagożka i psychoterapeutka Gestalt, związana w Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Colligo oraz z Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W terapii Gestalt kluczową jest praca nad integracją trzech obszarów człowieka: intelektu, emocji i ciała, która to w konsekwencji  daje dużo więcej przestrzeni w sobie na przyjęcie siebie, a co za tym idzie przyjęcie innych, bez ocen i lęku..
Psychoterapia Gestalt, forma pracy z pacjentem zaliczana do nurtu humanistycznego, opiera się na założeniu, że każdy człowiek jest zdolny do wykorzystania swojego ukrytego potencjału, bo każdy posiada naturalną umiejętność adaptacji do zmiennych sytuacji i radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami. Najważniejszym założeniem jest uświadomienie sobie, że celem, a zarazem zmianą, do której dążymy, jest samoakceptacja.

Wstęp wolny


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01