3 września 2021 (piątek) godz. 17:00

Spotkania literackie „Debiuty w sieci”: „Koń trojański w powieści kryminalnej” – panel dyskusyjny.

W ramach podsumowania kolejnego sezonu programu #debiutywsieci w pierwszy weekend września do Bydgoszczy przyjadą autorzy z różnych stron Polski, aby wziąć udział w SPOTKANIACH LITERACKICH/PANELACH DYSKUSYJNYCH. Rozmawiać będziemy o wyjątkowych książkach. Zaczynamy w pierwszy wrześniowy piątek rozmową o intrygującym brzmieniu: „Koń trojański w powieści kryminalnej”. 3 września 2021, o godz. 17.00 gośćmi panelu będą: Maciej Klimarczyk, autor książki „Śpiewaczka” (Wydawnictwo Literackie), Bartosz Kurek, autor książki „Brud” (Wydawnictwo Czarna Owca) oraz Tomasz Żak, autor książki „Trzydziestka” (Wydawnictwo W.A.B.). Spotkanie poprowadzą Aleksandra Borowiec (autorka książki „Gwiazda szeryfa”, Wydawnictwo Zysk i Spółka) oraz Dawid Olejnik (autor bloga „Olejnik przeczytane”). Zapraszamy również na sobotnie spotkania: „Siła wyobraźni. Magiczny świat baśni, bajek, legend w literaturze pięknej” oraz „O powieści łotrzykowskiej, i nie tylko” Wstęp wolny.
 
O AUTORACH:
 
Maciej Klimarczyk:
Z zawodu psychiatra i seksuolog, doktor nauk medycznych. Ma własną praktykę psychiatryczną i seksuologiczną w Bydgoszczy, jest aktywnym biegłym sądowym. W wolnych chwilach gra na fortepianie i śpiewa, występował w programach telewizyjnych Droga do gwiazd (TVN) i Szansa na sukces (TVP2). Prowadzi też własny kanał na YouTubie, promujący zdrowie psychiczne i seksualne. Występuje w wielu programach telewizyjnych jako ekspert, pisze artykuły do prasy i serwisów internetowych. Jest współautorem książki popularnonaukowej Chaos w głowie – mózg i życie (2011). Śpiewaczka jest jego debiutem literackim.
„Śpiewaczka trzyma w napięciu do wielkiego finału. Bravo!” Małgorzata Walewska
 
Bartosz Kurek:
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, politolog. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Karierę rozpoczynał w radiu RMF Classic. Przez 12 lat związany z telewizją Polsat, gdzie prowadził m.in. główne wydanie Wydarzeń. Jako korespondent stacji relacjonował wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz Forum Ekonomiczne w Davos. Obecnie manager w Philip Morris Polska. (https://lubimyczytac.pl/autor/210493/bartosz-kurek)
„Kurek opowiada przede wszystkim o tym, w jaki sposób kreowane są tajemnice i jak zachęca się ludzi do tego, by uwierzyli w zagadki, których albo nie ma, albo mają zupełnie inny kształt niż ten, który się na pierwszy rzut oka dostrzega. Ta debiutancka książka jest przede wszystkim o tym, jak silnie i skutecznie jesteśmy na co dzień manipulowani.” Jarosław Czechowicz
 
Tomasz Żak:
Zajmował się wieloma rzeczami: był dziennikarzem telewizyjnym, zarządcą nieruchomości, handlowcem, customer happiness managerem, wokalistą w kapeli hardcore punk oraz radnym miejskim. Jak sam o sobie mówi, posiada doktorat z memów i habilitację z polskiego rapu. Według znajomych człowiek orkiestra z niewyparzoną gębą. Obecnie razem z dziewczyną prowadzi firmę e-commerce, a większość wolnego czasu spędza na wprowadzaniu się w stan euforii za pomocą butów do biegania i kilogramów żelastwa do przerzucenia. (https://lubimyczytac.pl/autor/203775/tomasz-zak)
„Trzydziestka” uratowała mi życie w szpitalu. Tak się zaczytałem, że zapomniałem, jak bardzo jestem chory. Żak jest urodzonym mistrzem nawijki. Przykuwa uwagę czytelnika i nie puszcza do samego końca. Nerw, obserwacje, czarne poczucie humoru jak w najlepszych kawałkach polskiego hip-hopu, z którego autor pomysłowo czerpie. Czysta radość czytelnicza!” Marcin Meller
„Szekspirowska – mówią o tej historii jej bohaterowie. I trudno nie przyznać im racji. Żak zafundował im niebanalne dramaty, a do tego umieścił na wyjątkowo mrocznej scenie, jaką potrafią być gabinety włodarzy średniej wielkości miast. Tam to dopiero polityka potrafi być brudna – bez kontroli niezależnych od władzy mediów i gdzie każdy każdego zna. Również morderca.” Justyna Suchecka
 
 
„DEBIUTY W SIECI”:
To autorski program bydgoskiej Fundacji Tu Kultura, w ramach którego blogerzy, recenzenci, krytycy prowadzą rozmowy online z autorami, którzy niedawno zadebiutowali w literackim świecie. Przez ponad rok fundacja zorganizowała prawie trzydzieści takich spotkań, a jej gośćmi byli m.in. Joanna Gierak-Onoszki w rozmowie o książce „27 śmierci Toby’ego Obeda” (nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”; reportaż ten znalazła się w finale nagrody, a autorka wygrała plebiscyt na „Nike” Czytelników) czy Michał Nogaś (dziennikarz związany z Radiem Nowy Świat, a wcześniej z Programem III Polskiego Radia) w rozmowie o książce „Z niejednej półki. Wywiady”.

 


Szybki dostęp
Edukacja
Działy i pracownie
Dane teleadresowe

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
tel. 52 585 15 01
sekretariat@kpck.pl
facebook.com/kpck.bydgoszcz
youtube.com/kpckbydgoszcz
instagram.com/kpckbydgoszcz
bip.kpck.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01