Familijne Podwórko u Hoffmana 2016: Dzień rycerski

Dzisiaj odbyło się drugie spotkanie z cyklu Familijne Podwórko u Hoffmana. Były hełmy, zbroje, chorągwie, proporce, miecze, tarcze, kopie, rycerskie tuniki i chusty dam serca. Czyli wszystko bez czego nie może się odbyć Dzień Rycerski. W trakcie zabawy można było się przeistoczyć w królewnę, rycerza, maga, smoka, a nawet w piłkarza… Dzień spędziliśmy na wykuwaniu z kartonu mieczy, pancerzy i tarcz. Ozdabialiśmy miecze, tuniki i chusty godłami rodów rycerskich, a ci co odważniejsi narażali swoje życie podczas pojedynków na piankowe ostrza! Całość zwieńczyliśmy budową zamku rycerskiego, wieży maga lub jaskini smoka – rycerze, smoki i magowie interpretowali kartonową budowlę na swój jedynie słuszny sposób… Pięknie dziękujemy opiekunom – rodzicom i dziadkom – za aktywny udział w zajęciach i wspólną zabawę podczas skakania przez linę i grę w gumę (ciekawe które pokolenie się lepiej bawiło). Cieszymy się, że mogliśmy pokazać dzieciom gry i zabawy, które niegdyś królowały na podwórkach i przy trzepakach. Jak zawsze najważniejsza okazała się wyobraźnia, bo tylko z nią kawałek styropianu, tektury, plastikowa butelka czy sterta gazet może się zamienić w zamek, statek piracki, rakietę kosmiczną czy wehikuł czasu. Poduszki dla dzieci przygotowały Seniorki z Klubu Pracy Twórczej „Pipsztyk”. Następne zajęcia już we wtorek za tydzień! Serdecznie zapraszają na nie prowadzący: Dominika Karbownik i Mateusz Grzębski. Krótki film z pierwszych zajęć możecie Państwo obejrzeć na stronie TVP Bydgoszcz (link).

Familijne podwórko u Hoffmanna – w okresie wakacyjnym Pracownia Integracji Międzypokoleniowej otwiera się również dla dzieci oferując cykl zajęć tematycznych, opiekunom zaś chwilę relaksu oraz możliwość skorzystania z naszej biblioteczki oraz zwiedzanie Galerii Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej. Dla najmłodszych przygotowaliśmy różnorodne zajęcia ruchowe, plastyczne oraz zabawy zespołowe. Zwiedzanie świata i odległych krajów, poznawanie starych gier i zabaw czy turniej rycerski to nieliczne z przygotowanych przez nas atrakcji. Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacyjnym od lipca do połowy sierpnia w każdy wtorek w godz. 10:00-13:00, dla uczestników obowiązują zapisy. Warunkiem uczestnictwa na zajęciach jest obecność pełnoletniego opiekuna na terenie Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury. Pracownicy nie przejmują opieki prawnej nad dziećmi w trakcie trwania zajęć.

Harmonogram zajęć:
05.07, godz. 10.00-13.00, Wehikuł Czasu
12.07, godz. 10.00-13.00, Dzień Rycerski
19.07, godz. 10.00-13.00, Dzień Piracki
26.07, godz. 10.00-13.00, Dzień Japoński
02.08, godz. 10.00-13.00, Dziki Zachód
09.08, godz. 10.00-13.00, Dzień Młodego Naukowca

W programie – stare zabawy naszych dziadków, budowa kapsuły czasu, budowa zabawek, budowanie zamku z kartonów, robienie zbroi z papieru i sukienek księżniczek, turniej rycerski, malowanie własnej tarczy, składanie pirackich czapek z papieru, robienie opaski pirackiej, robienie mieczy z balonów, budowa statku pirackiego z kartonów, zajęcia z origami, zabawy japońskie, makijaże, rzucanie lassem, rzucanie podkowami, robienie pióropuszy, taniec kowbojski, budowanie wigwamu, budowanie totemu, gry i zabawy westernowe, eksperymenty naukowe, budowa robotów z odpadów (butelki, puszki) i kształtowanie myśli ekologicznej.

 


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01