Jarmark Świętojański

Jarmark Świętojański to największe tego typu wydarzenie w województwie kujawsko-pomorskim. Odbywa się tradycyjnie w centrum Bydgoszczy. Na jarmarku prezentowane są: hafty i koronki, wyroby ceramiczne i fajansowe, z wikliny i słomy, wytwory bednarskie, rzeźba, malarstwo, biżuteria, bursztyny i szkło artystyczne. Swoje dzieła prezentują twórcy ludowi z ziemi kujawskiej, kaszubskiej, pałuckiej, borowiackiej i krajeńskiej. Wydarzeniu towarzyszą pokazy rzemieślników ginących zawodów, a także występy kapel i zespołów folklorystycznych. Koordynacją wydarzenia zajmuje się Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury.

Zgodnie z zarządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zawiesiło czasowo organizację wydarzeń, w tym również tegorocznego Jarmarku Świętojańskiego.

Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCKk
znacznik mapyKujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
logo i herb województwa kujawsko-pomorskiegoKPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
logotypy programu operacyjnego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego