Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki AWANS

Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki AWANS organizowany jest od 1994 roku. Impreza ta,o zasięgu wojewódzkim, jest dla dzieci okazją do prezentacji własnych osiągnięć. Konkurs rządzi się określonymi prawami, jednakże dla organizatorów ważne są, obok artystycznych, również walory edukacyjne spotkania solistów oraz dziecięcych duetów i zespołów wokalnych. AWANS promuje dziecięcą twórczość muzyczną, pomaga w podnoszeniu umiejętności artystycznych poprzez omówienia występów i konsultacje. Wykonawcami w konkursie są dzieci w wieku 7- 16 lat. Aby umożliwić im szerokie poszukiwania repertuarowe i własny wybór utworów organizatorzy nie preferują żadnego z gatunków muzycznych. Jedyny warunek to wykonanie piosenek w języku polskim. A co śpiewają mali i nieco więksi wykonawcy? Dzieci młodsze kochają Puszka Okruszka, Moją klasę III A, A na razie rośniemy, Piosenkę drewnianych lalek , starsze sięgają do piosenek zespołów MAANAM, DŻEM, BAJM. Najstarsi soliści próbują swoich sił w repertuarze . Hanny Banaszak, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Marii Jopek, Maryli Rodowicz. 

Od wielu lat współorganizatorem przedsięwzięcia jest Żniński Dom Kultury w Żninie. To właśnie tam odbywa się jego FINAŁ z udziałem ok. 50 laureatów eliminacji powiatowych w Kowalewie Pomorskim, Unisławiu, Chełmży, Żninie, Wąbrzeźnie, Mroczy, Radziejowie, Więcborku, Chełmnie, Ciechocinku, Rypinie, Łasinie.


Koordynator imprezy - Roman Fieberg (Pracownia Muzyki KPCK), kontakt: tel. 52 585 15 02 w. 112, roman.fieberg@kpck.pl 

Powiązane wydarzenia i artykuły

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego