Teatr „Młynek do kawy”

Teatr "Młynek do kawy" tworzą dorośli pragnący rozwijać swoje teatralne pasje w miłej atmosferze. Oprócz  rozwijania swoich artystycznych zdolności, kontaktu ze sztuką teatralną i dobrego humoru pracujemy nad spektaklami wyreżyserowanymi na podstawie autorskich scenariuszy. Instruktorem zespołu jest Wioleta Górska- Nowik.

  • Jesienią 2021 aktorzy zespołu wcielali się w kreacje aktorskie podczas Gry Miejskiej „Szlakiem bydgoskich opowieści”
  • W grudniu 2021 roku w ich wykonaniu widzowie mieli okazję obejrzeć premierę spektaklu dla dzieci  na motywach baśni H. Ch. Andersena „ Królowa Śniegu”.
  • W czerwcu 2022r. miała miejsce premiera spektaklu „Wyjście ewakuacyjne": Dyrektor Teatru Juliusz Ptyś niemalże popada w załamanie nerwowe, kiedy dowiaduje się, że nie ma funduszy na dalsze funkcjonowanie swojej ukochanej instytucji kulturalnej, której poświęcił już niemalże połowę swojego życia. Powodem nierentowności teatru jest zbyt mała ilość przybywającej doń publiczności, co niesie za sobą spore straty finansowe i dziury w budżecie. Juliusz wpada na pomysł sprowadzenia dla zespołu niesamowitego, światowej sławy gościa Grety December , która ma przebudować cały system teatralny działający do tej pory na tychże deskach… Czy Grecie uda się przyciągnąć widownię? Spektakl prezentowany jest w sposób groteskowy i komediowy opowiada o wielkich, nowoczesnych mechanizmach współczesnego teatru.

Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu prosimy o kontakt z instruktorem pod adresem mailowym wioleta.gorska-nowik@kpck.pl


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01