Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń to przedsięwzięcie z wieloletnią tradycją (początek to rok 1989), będące okazją spotkań środowiska literackiego i poetyckiego z całej Polski. 

Co roku, tradycyjnie we wrześniu, do Pałacu w Kobylnikach koło Kruszwicy na artystyczną ucztę zjeżdżali autorzy wierszy wyłonieni w drodze konkursu poetyckiego. Imprezie udawało się przez cały okres swego istnienia zachować rzeczywisty wielopokoleniowy charakter. 81 lat i 20 lat, to najstarszy i najmłodszy wiek uczestników „Spotkań Literackich”. Idea ich okazywała się atrakcyjna zarówno dla twórców z dorobkiem, jaki i tych autorów, którzy rozpoczynali swoją przygodę z poezją.

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń obejmowały m.in.: promocję almanachu poetyckiego (pokłosie konkursu poetyckiego), wręczenie nagród laureatom konkursu, wystawę promującą lokalnych twórców, recital muzyczny. Uznaniem poetów cieszyły się warsztaty literackie i indywidualne konsultacje recytatorskie, a jednym z najważniejszych punktów programu były spotkania autorskie uczestników we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych miasta i gminy Kruszwica, spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku i w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zwiedzanie zabytkowych miejsc w Kruszwicy, połączone z prelekcją, konkurs na fraszkę i prezentacja wierszy przez uczestników to kolejne punkty programu „Literackich Spotkań Pokoleń”.

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń organizowali: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Bydgoszczy. Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, „Kwartalnik Artystyczny. Kujawy i Pomorze” oraz PTTK Odział Nadgoplański w Kruszwicy.

Informujemy, iż Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń zapoczątkowane przez Krystynę Wulert, pracownika naszej instytucji, nie będą kontynuowane. Organizatorom, koordynatorom oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w Spotkaniach. Zapraszamy na inne wydarzenia literackie oraz poetyckie realizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Powiązane wydarzenia i artykuły


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01