Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń to przedsięwzięcie z wieloletnią tradycją (początek to rok 1989), będące okazją spotkań środowiska literackiego i poetyckiego z całej Polski. 

Co roku, tradycyjnie we wrześniu, do Pałacu w Kobylnikach koło Kruszwicy na artystyczną ucztę zjeżdżają autorzy wierszy wyłonieni w drodze konkursu poetyckiego. Imprezie udaje się przez cały okres swego istnienia zachować rzeczywisty wielopokoleniowy charakter. 81 lat i 20 lat, to najstarszy i najmłodszy wiek uczestników „Spotkań Literackich”. Idea ich okazuje się atrakcyjna zarówno dla twórców z dorobkiem, jaki i tych autorów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z poezją.

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń obejmują m.in.: promocję almanachu poetyckiego (pokłosie konkursu poetyckiego), wręczenie nagród laureatom konkursu, wystawę promującą lokalnych twórców, recital muzyczny. Od wielu lat dużym uznaniem poetów cieszą się warsztaty literackie i indywidualne konsultacje recytatorskie, a jednym z najważniejszych punktów programu są spotkania autorskie uczestników we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych miasta i gminy Kruszwica, spotkania ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku i w Środowiskowym Domu Samopomocy. Zwiedzanie zabytkowych miejsc w Kruszwicy, połączone z prelekcją, konkurs na fraszkę i prezentacja wierszy przez uczestników to kolejne punkty programu „Literackich Spotkań Pokoleń”.

Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń organizują: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Bydgoszczy. Współorganizatorzy: Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, „Kwartalnik Artystyczny. Kujawy i Pomorze” oraz PTTK Odział Nadgoplański w Kruszwicy.

 

Powiązane wydarzenia i artykuły

Kujawsko-Pomorskie
Centrum Kultury w Bydgoszczy
pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
sekretariat@kpck.pl, tel. 52 585 15 01
KPCK jest instytucją kultury
Samorządu Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Serwis www powstał przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego