Teatr „Śmigło”

Teatr Śmigło działa przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Uczy i bawi swoją publiczność prezentując na scenie głównie spektakle familijne dla rodzin, grup zorganizowanych oraz innej chętnej widowni, która zafascynowana jest sztuką teatralną. Niejednokrotnie przedstawienia Teatru Śmigło są dla wielu młodych  widzów pierwszą przygodą z teatrem.  Przeważnie  autorskie scenariusze dostosowane są do  widza w każdym wieku w ten sposób, by nie tylko odkrywały tajemnicę sceny teatralnej, ale i również poruszały i przekazywały ważne i istotne treści w życiu każdego człowieka. Spektakle prezentowane są w żywym planie,  w teatrze lalek,  bądź w konwencji mieszanej.

  • spektakl- „Były sobie Włochatki” (w ramach cyklu powstały spektakle „Stryszne Strachy”, „Bułka z masłem”, „Jesienne obrazy i obrazki”, „Barszcz z uszkami”, „Groźny gangtoster”, „Przez żołądek do serca”, „Zabawa w chowanego”, „Koszykowa inwazja”, „Robinson Kręco”, „Księżycowy pomysł”, „Zamek nad Brdą”, „Wielki ktoś do sprzątania”)
  • spektakl- „Czerwony Kapturek”
  • spektakl- „ Legenda o dobrej rzece Brdzie”;
  • spektakl- „Opowieści spod Kruszwicy”
  • spektakl- „Nowe szaty cesarza”  

Teatr tworzą:

Wioleta Górska-Nowik – animator kultury o specjalności teatralnej; absolwentka Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych na Wydziale Lalkarskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Alicja Lijewska – ukończyła produkcję teatralną i organizację wydarzeń artystycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Na studiach miała okazję wziąć udział w warsztatach z zakresu edukacji i animacji teatralnej, Audience Developement, BHP na scenie czy akustyki i oświetlenia. Od 2021 roku pracuje jako instruktorka w Dziale Artystycznym KPCK, gdzie bierze udział w projektach zarówno teatralnych, jak i muzycznych;

Marta Haliniak – wokalistka, dyrygent, animator kultury. Absolwentka Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Doświadczenie sceniczne zdobywała od najmłodszych lat m.in. na deskach Opery Nova. Podczas studiów grała w spektaklu „Wieczór u Jeremiego”. W teatrze Śmigło nie tylko występuje ale również tworzy lalki teatralne.

Często przy spektaklach wymagających większej obsady aktorskiej pomagają chętni uczestnicy grup teatralnych Kołowrotek oraz Młynek do kawy a także pracownicy KPCK.


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01