Teatr Trzech Kropek
Teatr Trzech Kropek działa przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2022 roku. Do 2024 roku znany był pod nazwą Teatr Śmigło. W skład zespołu wchodzą pracowniczki Działu Artystycznego KPCK. Wystawia on spektakle dla wszystkich, którzy pragną obcować ze sztuką teatralną w kameralnej formie. Niejednokrotnie przedstawiane na naszej scenie historie są dla najmłodszych widzów pierwszą przygodą z teatrem. Spektakle prezentujemy nie tylko w żywym planie, ale i z wykorzystaniem lalek.
Wybrane spektakle:
- „Były sobie Włochatki” (w ramach cyklu powstały spektakle „Stryszne Strachy”, „Bułka z masłem”, „Jesienne obrazy i obrazki”, „Barszcz z uszkami”, „Groźny gangtoster”, „Przez żołądek do serca”, „Zabawa w chowanego”, „Koszykowa inwazja”, „Robinson Kręco”, „Księżycowy pomysł”, „Zamek nad Brdą”, „Wielki ktoś do sprzątania”),
- „Czerwony Kapturek” na podstawie utworu Jana Brzechwy,
- „Legenda o dobrej rzece Brdzie”,
- „Opowieści spod Kruszwicy”,
- „Nowe szaty cesarza”,
- „Kula. Dzieciństwo Mikołaja Kopernika”,
- „Tajny klub przyrodnika”,
- „Klekot”.
Teatr Trzech Kropek tworzą:
- Julia Rauhut - pedagożka, pieśniarka, absolwentka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy. Od lat zaangażowana w projekty muzyczne i teatralne, współpracując m.in. z Teatrem Nowym w Poznaniu. Od 2023 roku pracuje w Dziale Artystycznym KPCK. Śpiewa dzieciom, dorosłym i zwierzętom. - Katarzyna Witkowska - absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wokalistka, aktorka scen muzycznych, instruktorka zespołów wokalnych i folklorystycznych. Prezeska Fundacji Gejzer Kultury. W 2017 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Bydgoszczy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za upowszechnianie kultury teatralnej. Założycielka Teatru Bajecznego - muzycznego teatru objazdowego dla najmłodszych. Laureatka stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Teatr to dla niej doskonałe narzędzie do rozwoju osobistego i wysłuchania swojego wewnętrznego głosu.
- Alicja Lijewska - ukończyła produkcję teatralną i organizację wydarzeń artystycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2021 roku pracuje jako instruktorka w Dziale Artystycznym KPCK, gdzie bierze udział w projektach zarówno teatralnych, jak i muzycznych. W teatrze ceni prostotę, szczerość oraz szacunek do zdolności percepcyjnych małego widza.
- Marta Haliniak - wokalistka, dyrygentka, animatorka kultury. Absolwentka Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. Doświadczenie sceniczne zdobywała od najmłodszych lat, m.in. na deskach Opery Nova. Podczas studiów grała w spektaklu „Wieczór u Jeremiego”. Nie tylko występuje w spektaklach, ale również tworzy lalki teatralne.