19 kwietnia 2023 (środa) godz. 09:30

Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana: Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą, finał

Jedenasta edycja festiwalu skierowanego do uczniów szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu. Uczestnicy rywalizować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą. Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. 

Konkurs składający się z dwóch etapów, ma na celu popularyzację czytelnictwa, w tym literatury polskiej i regionalnej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. Półfinał odbędzie się 18 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, ul. Jana Pestalozziego 18. Dzień później w Salonie Hoffman KPCK jury oceniać będzie finalistów, których zadaniem będzie przeczytanie dwóch fragmentów utworów – wybranego przez siebie wycinka prozy polskiego pisarza oraz przygotowanego przez organizatora.

Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Pomysłodawczynią i spiritus movens wydarzenia jest Jolanta Roszczyk-Niwińska – bibliotekarka, podróżniczka, inicjatorka lokalnych i ogólnopolskich akcji, a także autorka i fotograficzka.

Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespól Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Patronat medialny sprawują „Express Bydgoski”, „Gazeta Pomorska”, serwis bydgoszcz.naszemiasto.pl,  Polskie Radio PiK.  

 Regulamin Festiwal Pieknego Czytania 2023 

Karta Zgłoszenia Festiwal Pięknego Czytania 2023

Oświadczenie Festiwal Pięknego Czytania 2023

Tekst 1. Ewa Karwan Jastrzębska

Tekst 2. Jarosław Grzędowicz

Tekst 3. Barbara Jendrzejewska 

Tekst 4. Henryk Sienkiewicz


Biuletyn Informacji Publicznej Profil społecznościowy Facebook Serwis Youtube KPCK Kultura w zasięgu
Kultura w zasięgu KPCK jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pl. Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz, tel. 52 585 15 01